Müşteri Hizmetleri0 224 253 13 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Logo Çözümlerimiz

Ana Sayfa » Logo Çözümlerimiz » Logo Çözümlerimiz

Teknik Servis Programı

Logo ile tamamen entegre olarak  Start, Goplus ürünlerinde çalışır. Servisinize gelen ürünleri teslim alırken eğer sürekli çalışılan bir cari firma ise Logodaki cari kartlara bağlanarak çağırır. Tek seferlik gelen bir müşteri ise iletişim ve adres  bilgileri   girilir. Arızalı ürün için gerekli bilgiler girilebilir.  Arızalı ürünle beraber alınan ek malzemelerin kaydı yapılabir.  Teslim alınan ürünlere servis numarası ile barkod etiketi çıkartılır. Müşteriye arızalı ürün teslim formu çıkartılarak teslim edilir. Bu aşamadan sonra servis personelinin ekranına yeni servis talebi olarak servis kaydı düşer. Servis personeli ürünü onarım sürecinde kullandığı  malzeme ve hizmetleri Logoya bağlı kartlardan seçerek onarımı tamamlar. Bu aşamada müşteriye onarımın tamamlandığına dair SMS otomatik SMS gönderilir. Servis personeli onarımını tamaladığı ürünü rafına kaldırdığında  Logoya satış siparişi teslim edilmedi olarak  açılır. Ürün teslim edildiği anda açılmış olan sipariş teslim edildi olarak işaretlenir. Sipariş olduğu gibi başka bir işlem yapılmadan ödeme şekli girilerek faturaya dönüştürülür.  Servis programında garantili ürün takibi yapılabilir. Servis firmalarının ana firmaya ait doldurmak zorunda olduğu web sayfaları otomatik doldurulabilir. Logo ve servis programı tek programmış gibi çalışarak iş yükünü azaltır, takibi kolaylaştırır. Personel ve iş verimliliğini takip edebilirsiniz.

Depo Takibi ve Sevkiyat Sistemi

 Logo programları ile tam entegre olarak Start ve Goplus ürünü ile çalışır. Logo programında alınan sipariş işlemlerine göre sevkiyat yapılabildiği gibi sipariş olamadan direkt irsaliye ile sevkiyat da yapılabilir. Terazi veya metre makinalarına bağlanan bilgisayarlar ile top veya kasalara ürün takip barkodu yapıştırılarak ürünlerin logoya stok bölümlerine kaydı yapılır. Sevkiyat aşamasında el terminali ile cari seçilir. Seçilen cariye ait sipariş varsa kontrol edilerek hangi ürünler ve miktarlar sevkiyat aşamasında kontrol edilerek eksik, fazla veya yanlış ürün çıkışının yapılması engellenir. Ana sistemde çıkışı yapılmış ürünlerin  sevkiyat fişi veya çeki listesi çıkartılır. Çıkış fişi irsaliye numarası girilerek logo programına irsaliye olarak kayıt edilir. Logo Programından İrsaliye ve fatura işlemleri yapılarak ürün sevkedilir. Bu program sayesinde yanlış ürün sevkiyatı önlenmiş olacağı gibi otomatik depo ve stok kontrolüde sağlanmış olacaktır.

Stor , Zebra ve Jaluzi Perde Sipariş ve Üretim Takibi

Logo programlarından Goplus ürünü ile entegre çalışır. Stor perde üreten firmalara özel yazılmıştır. Sipariş alırken gerekli bilgiler  alınabilir. Sektöre özel hesaplama kriterleri ile perdenin satış fiyatı logo programında stoklara girilmiş tanımlı fiyatlara göre cari bazlı çıkırtılabilir.  Bütün cari, stok ve fiyat bilgileri logo programından alınır.  Sipariş alımı neticesinde  logoya bağlı stoklar üzerinden Logo programına sipariş açılmış olur.  Üretim aşamasında perdenin makenizma reçeteleri oluşturulur. Perde için kullanılan kumaş ve ek parçalar üretim aşamasında reçeteye eklenir. Ürün etiketleri ve sevkiyat etiketleri programdan otomatik alınabilir. Üretim aşaması bittiği anda ürün reçetesine bağlı olarak ve kullanılan kumaş metre kare olarak stoktan düşülür. Böylece etkin stok, sipariş ve üretim takibi yapılabilir.

16 Ocak 2017