Size bir telefon kadar yakınız
0224 253 13 00

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Windows Güncellemesi nasıl kapatılır?

“Windows Güncellemelerini durdurmanız tavsiye edilmez. Bilgisayarınız güncelleme almadığında bir çok sorunla karşılaşabilir. Bilgisayarınızın “”Windows Güncelleme Uyarısı”” yapmasını istemiyorsanız bu yönergeyi takip edebilirsiniz. 1. adım: Otomatik güncellemeleri kapatmak için ;Windows ve R tuşuna aynı anda basarak veya Başlat menüsünü açarak Çalıştır bölümüne geçiyoruz. Çalıştır bölümüne “services.msc” yazarak Hizmetler bölümünü açıyoruz. 2. adım: Açılan ekranda Hizmetler karşınıza çıkacak. Bu bölümde sayfayı aşağı doğru kaydırarak veya W tuşuna birkaç kez basarak Windows Update seçiyoruz. 3. adım: “Windows Update” seçeneğine farenin sağ tuşuna dokunup özelliklere tıklıyoruz. 4. adım: Karşımıza çıkan Özellikler penceresinde “Başlangıç Türü” seçeneğini “Devre Dışı” olarak ayarlıyor ve “Uygula” butonuna tıklıyoruz. Windows 10 otomatik güncelleme kapatma işlemini başarıyla tamamlanmış oluyor.

Bilgisayar üzerinden Zoom ve EBA uygulamalarını kullanabilir miyim?

Zoom uygulamasını bilgisayarınızda kullanmak için minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.(Win7,Win8,Win8.1 ve Win10) Zoom uygulamasını bilgisayarınızda akıcı bir şekilde kullanabilmeniz için önerilerilen minimum işlemci: Celeron N4000 ve Üstüdür.(i3-i5-i7 işlemcilerde yüksek performansta çalışır) EBA: EBA uygulamasını bilgisayarınızda stabil olarak kullanmak için işletim sistemi olarak Windows 10 versiyonunun kullanılması gerekmektedir. Daha eski sürümlerde(Win7,Win8,Win8.1) çalışacaktır fakat EBA kaynaklı hatalar ile karşılaşılabilirsiniz. EBA uygulamasını bilgisayarınızda akıcı bir şekilde kullanabilmek için cihazınızda 2GB ram ve Celeron N4000 ve Üstü bir işlemci olması gerekir .(i3-i5-i7 işlemcilerde yüksek performansta çalışır)


Office Programı etkinleştirme

Etkinleştirme yapabilmeniz için, ekli yönergeleri takip etmelisiniz. Satın almış olduğunuz Office uygulaması cihazın Biosuna gömülüdür. Lütfen uyarıları dikkate alınız. 1. Etkinleştirmek için öncelikle Microsoft hesabı oluşturmanız gerekmektedir. 2. Outlook uzantılı bir hesap açılmasını öneririz. 3. Oluşturduğunuz Microsoft hesabınız (mail adresi ve şifresi) ile aşağıdaki link üzerinden adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz. 4. Microsoft hesabı oluşturulurken daha önce hiç kullanılmamış yeni bir hesap olması gerekmektedir. ( Microsoft hesabı dışında farklı bir hesap girilirse aktivasyon işlemi kilitlenir. ilk anda doğru Microsoft hesabını girmeniz gerekmektedir.) 5. Sorunsuz bir kurulum için ekli yönergeleri takip etmelisiniz. 6. Bildirim çubuğu üzerinde Office güncelleştirme uyarısı çıkıyor ise güncelleştirme yapıp tekrar denemelisiniz. 7. Sorun devam eder ise cihaza sıfırlama yapıp, aynı hesap ile tekrar denemenizi öneririz. https://support.office.com/tr-tr/article/office-i-etkinle%C5%9Ftirme-5bd38f38-db92-448b-a982-ad170b1e187e Not: Microsoft hesabınızı ve şifrenizi unutmamanız gerekmektedir. Hesap bilgilerini hatırlamamanız durumunda Şifremi unuttum adımlarını takip edebilir veya Microsoft ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgisayarıma Yazıcı/Printer Tanıtma Nasıl Yapılır?

Kablolu Bağlantı Başlat Menüsü / Yazıcılar ve tarayıcılar/ Yazıcı ve Tarayıcı ekle/ İstenilen yazıcı listede yok ise ; El ile yapılan ayarlar Yerel Yazıcı Ekle- Var olan bağlantı noktası / Bağlantı noktası seçilir. Yazıcı sürücüsü yükle /Disketi var / sürücünün yolu seçilir yazıcı tanıtılmış olur. Kablosuz Bağlantı Ağ üzerinden paylaştırılmış bir yazıcıya bağlanmak isteniyor ise ; Başlat Menusu / Yazıcılar ve tarayıcılar / Yazıcı ve Tarayıcı ekle / İstediğim yazıcı listede yok / Paylaşılan yazıcı adıyla seç/ Gözat tıklanır paylaştırılmış yazıcı var ise eklenir.

Windows Ürün anahtarımı nereden görebilirim?

Satın almış olduğunuz üründe orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunmaktadır ve ürün Casper garantisi altındadır. İşletim sistemine ait ürün anahtarını size veremiyoruz. Çünkü Korsan kullanımın engellenmesi amacıyla Microsoft tarafından izin verilmemektedir. Casper Microsoft’un iş ortağıdır ve Windows işletim sistemli ürünleri Microsoft’un kurallarına tabidir. Ürününüzde orijinal Microsoft işletim sistemi lisansı bulunduğundan nasıl emin olursunuz? – Üründeki işletim sistemini kaldırıp Microsoft’un https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresinden indirerek yeniden kurduğunuzda, dijital lisans anahtarınız biosa enjekte olduğu için, internet bağlantınızı yaptığınız anda bilgisayarınız etkinleşecektir. – İşletim sistemine ait ürün anahtarını görmek istiyorsanız Google üzerinden “Bios Key Öğrenme” yazarak bulacağınız 3ncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bilgisayarımda ikinci diski göremiyorum

“Birden fazla Harddisk/SSD takılı cihazlarda disk görülmüyor ise; Windows x/ Disk Yönetimi/ Aktif olmayan disk üzerine sağ tık/ Disk Başlat / Biçimlendir yönergesiyle disklerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz.

Bilgisayarım Boot Ekranına düşüyorsa ne yapılmalıdır? (YENİ CİHAZ)

Windows 8 ve 10 işletim sistemli cihazlarda F serisi ve C serisi modellerimizde, cihaz açılırken F9 enter/ F10 enter tuşuna basarak BOOT ekranına girebilir, cihazda işletim sisteminin kurulu olup olmadığını görebiliriz. İşletim sistemi yoksa kurulması gerekmektedir. Kurulum destek için en yakın Casper teknik servise https://www.casper.com.tr/servis-noktalari link üzerinde ulaşabilirsiniz.

Klavye tuşları farklı basıyor

“Cihazınızda klavye kullanımı esnasında; klavye tuşları farklı karakterler oluşturuyorsa; Fn+NumLock tuşlarına basarak numlock özelliğini kapatabilirsiniz. Eğer Windows güncellemeleri sonrası problem yaşamaya başladıysanız; Güncelleştirme geçmişinde yüklenen sürücü güncelleştirmesini bulun. Aygıt yöneticisine giderek ilgili aygıt üzerindeki sürücüye geri dön seçeneği ile eski sürücüye dönülür. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra sorunun giderildiği görülür.

Dizüstü Cihazda aygıt yöneticisinden ekran kartımı göremiyorum. Nasıl görebilirim?

Cihazınızda aygıt yöneticisini açın. Görüntü bağdaştırıcısı kısmını kontrol edin. Standart ekran bağdaştırıcısı yazıyorsa bilgisayarınıza ekran kartı sürücüleri yüklenmemiştir. Ekran kartı sürücüleri yüklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısını kontrol edin. Sorun devam ediyor ise Teknik Servisimize başvurunuz. En yakın teknik servis bilgilerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.casper.com.tr/servis-noktalari

Cihazımın şifresini unuttum. Ne yapmalıyım?

Windows 10 yüklü cihazlarda işletim sisteminin şifresinin unutulması durumunda cihazın işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekmektedir.